Zuid Limburg 2 – Woerden 1

In de dagen voor de KNSB competitie zaterdag werd Schaakclub Woerden getroffen door een ware griep epidemie. In de teams twee, drie en vier moest menig gat op het laatste moment worden gedicht. Woerden 1 leek zich aan deze malaise te zullen onttrekken, maar uiteindelijk moesten wij eraan geloven. Ook Sofia werd door de griep geveld. Met zeven spelers vertrokken we naar het plaatsje Stein, nabij Maastricht. In de twee auto’s werd koortachtig overlegd wat of we de opstelling nog moesten omgooien. Uiteindelijk werd besloten bord 2 leeg te laten.

Ruim op tijd kwamen we in het verre zuiden, net aan de Belgische grens, aan. Wat we daar zagen beviel ons. In de uitstekend geoutilleerde kantine van de sporthal heerste al een gezellige sfeer. Met vijf wedstrijden, waaronder Zuid Limburg 1 – Stukkenjagers 1 in de meesterklasse, beloofde het een zinderende middag te worden. 

Door een wonderbaarlijke samenloop van omstandigheden had Zuid Limburg 2 de speler met de laagste rating op bord 2 gezet en de speler met de 2e rating op bord 8. Maar niet getreurd, Woerden 1 liet zich niet uit het veld slaan en stroopte de mouwen op.

Wat kwam er op het bord? Drie maal een truffel ravioli, twee maal de mixed grill en verder nog een paste scampi. Een fles spa rood, ginger ale, ice tea en twee bier. Oh wacht, ik heb hier de rekening van restaurant Luna voor me, waar ze volgens de aankondigingen maar liefst drie dagen Valentijnsdag vieren.

Toch nog maar even terug naar de wedstrijd zelf. Bas kreeg niet echt vat op de Sokolski heeft werd langzaam van het bord gespeeld. Olger liet zich met wit behoorlijk de kaas van het brood eten en moest na een lange worsteling de handdoek in de ring gooien. Selman kreeg een strategisch complexe stelling op het bord waarin hij de juiste snaar niet wist te raken. Ook Selman verloor.

Het was niet alleen maar kommer en kwel. Jacco speelde met zwart een correcte remise, iets waar hij de laatste tijd patent op lijkt te hebben. Rolinde was niet helemaal scherp in de middenspel en raakte van lieverlee twee pionnen kwijt. In een stelling met alleen nog zware stukken zette haar tegenstander zijn koning op de tocht en dan is Rolinde helemaal in haar element. Binnen de kortste keren had ze de pionnen terug veroverd en kon ze er toch nog een remise uit slepen. 

Sten overspeelde in de beginfase zijn tegenstander, kwam gewonnen te staan, liet het daarna helemaal glippen en wist vervolgens toch nog de volgende stelling op het bord te toveren.

De tegenstander van Sten ging met Lh6 achter de f pion aan. Maar hij vergat hoe sterk de vrijpion op e5 is. Er volgde: Lh6 e6 Lg7 e7 : 1-0

Marcel had vanuit de opening een prettige voordeeltje gekregen en liet dat de hele partij niet meer los. Op de 40ste zet brak zijn tegenstander en moest even later een stuk inleveren. Zo’n stuk (tegen twee pionnen) was ook prima, maar soms is het moment daar voor gallery play! 

43. Dh8+ Kd7 44. Txe7+ Dxe7 45. Txe7+ Kxe7 46. De5+ Kd7 47. f6 (!! niet omdat andere zetten niet winnen, maar omdat ie zo leuk is) : 1-0

Na afloop werden Sten en Marcel menig limburger gefeliciteerd met hun overwinning. Natuurlijk is het met een voorsprong eenvoudiger je welwillend op stellen maar toch… waar kom je dat nog tegen?

Woerden verliest met 5-3 van Zuid Limburg. De druk op het team groeit. 

Voor details zie: https://knsb.netstand.nl/pairings/view/17192

Geef een reactie